2. ledna 2015 Společnosti Johnson & Johnson Vision Care jsou odhodlány vylepšit zkušenosti pacientů s kontaktními čočkami, jelikož kontaktní čočky značky ACUVUE® poskytují optimální pohodlí, zrak i zdraví.

S ohledem na naše odhodlání rozšiřovat populární rodinu výrobků značky ACUVUE OASYS® , naposledy s doplňkovými torickými parametry u ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM, bylo rozhodnuto o ukončení výroby rodiny kontaktních čoček značky ACUVUE® ADVANCE®. Termíny ukončení jsou uvedeny níže.

 

Za účelem podpořit kontaktology v přechodovém období zadaly Johnson & Johnson Vision Care Companies průzkum trhu mezi téměř 300 nositeli různých značek kontaktních čoček a zkoumaly jejich postoje a potřeby při zkoušení alternativních kontkatních čoček.1 Hlavní poznatky jsou:

  • Pacienti potřebují vědět, že dojde k přeaplikaci jejich stávajících kontaktních čoček
    a že nová alternativa jim nabízí ještě lepší podmínky.
  • Pacienti se zajímají o možnost využít vzorek nových čoček zdarma, je-li toto spojeno
    se zárukou jejich spokojenosti.
Od poznatků k praxi

Na základě využití těchto poznatků vybízíme oční specialisty, aby nabízeli svým pacientů nosícím ACUVUE® ADVANCE® a ACUVUE® ADVANCE®  for ASTIGMATISM možnost vyzkoušet kontaktní čočky značky ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS, a to z následujících důvodů:

  • Jedná se o jednoduchý a hladký přechod: v klinické studii 100% pacientů úspěšně nosících ACUVUE® ADVANCE® rovněž úspěšně nosilo i ACUVUE OASYS®.2 V samostatné klinické studii, při které docházelo ke změně z ACUVUE® ADVANCE®  for ASTIGMATISM na ACUVUE OASYS®  for ASTIGMATISM, byla použita naprosto shodná preskripce ve 100% případů.2

  • Pacienti si své nové čočky zamilují: 9 z 10 uživatelů ACUVUE OASYS® souhlasilo s tím, že jejich čočky jsou ty nejpohodlnější, co kdy nosili.3

  • Díky technologii HYDRACLEAR® Plus s vyšším objemem zvlhčujícího činidla poskytují čočky ACUVUE OASYS®  vyšší celkové pohodlí v porovnání s čočkami ACUVUE® ADVANCE®.4

  • Společnosti Johnson & Johnson Vision Care Companies budou v průběhu tohoto přechodu oční specialisty podporovat: v balení čoček rodiny ACUVUE® ADVANCE® bude přiloženo sdělení informující pacienty o nadcházejícím ukončení a možnosti vyzkoušet ACUVUE OASYS® zdarma.

Mathilde Beau, Ředitelka obchodu pro Spojené království a Irsko - Johnson & Johnson Vision Care Companies situaci komentovala: „Věříme, že další pacienti poznají úžasné pohodlí, zrak a zdraví, které přinášejí kontaktní čočky značky ACUVUE OASYS®, a víme, že stávající uživatelé čoček ACUVUE® ADVANCE budou mít zájem je vyzkoušet.'


Přečtěte si více o ACUVUE OASYS® zde a ACUVUE OASYS®  for ASTIGMATISM zde.

 
Termíny ukončení rodiny značky ACUVUE® ADVANCE®

Zkušební ukončení čoček

Výrobek Parametry Datum ukončení
ACUVUE® ADVANCE® Všechny síly 30. ledna 2015

 

Příjem ukončených čoček

Výrobek Parametry Datum ukončení
ACUVUE® ADVANCE® for ASTIGMATISM Všechny síly 31. prosince 2015
ACUVUE® ADVANCE®
+0.50D to +8.00D and 
-8.00D to -12.00D 
v obou bazálních zakřiveních (8,3 a 8,7)
31. prosince 2015
ACUVUE® ADVANCE®
-0.50D to -7.50D
v obou bazálních zakřiveních (8,3 a 8,7)
30. června 2016

 

*Je na očních specialistech, aby použili svůj profesionální úsudek k určení nejlepšího způsobu převodu pacienta na základě těchto informací. Ať už si oční specialista vybere k převodu pacienta jakýkoliv způsob, očekáváme, že bude hladký a snadný. Studie provedené na 41 jedincích pro ACUVUE® ADVANCE® na ACUVUE OASYS® a 91 jedincích pro ACUVUE® ADVANCE® pro ASTIGMATISM ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM.

1.JJVC Údaje z roku 2013. Kontralaterální, randomizované, bilaterální vyhodnocení, n = 41 obvykle měkké CL nositele obnoveny s ACUVUE® ADVANCE® a ACUVUE OASYS®. Výsledky klinické studie nemusí být vždy indikativní u některých pacientů.
2.JJVC Data z roku 2008, 4-týdenní randomizované, bilaterální studie, obvyklí nositelé n = 91 měkkých torických nositelé čoček nosí ACUVUE® ADVANCE® pro astigmatismus a Acuvue OASYS® for ASTIGMATISM. Výsledky klinické studie nemusí být vždy indikativní u některých pacientů.
3.Sulley A, Madec-Hily A and Packe R. Large scale survey of senofilcon A contact lens wearers. Optom Vis Sci 2012 E-abstract 125443. 5 JJVC Data on file 2013.
4.JJVC Data on file 2006.