zhodnoťte současný stav vašich pacientů

Kombinace vhodných zjišťujících otázek a klinických nástrojů Vám může pomoci zhodnotit dopad současného nošení kontaktních čoček a každodenní péče na fyziologii oka. Položíte-li konkrétní otázky, můžete otevřít dveře k lepšímu porozumění zdraví a pohodlí Vašich pacientů.

Pamatujte si: oči Vám mohou říci to, co pacienti zatajují

Klinické hodnotící škály poskytují prostředky standardizovaného hodnocení klíčových fyziologických ukazatelů souvisejících s pohodlím, jako jsou*:1

 

  • Limbální hyperémieGrading scales

  • Barvení rohovky

  • Bulbární hyperémie

  • Papilární konjunktivitida

 

 

 

 

 

 

*Hodnotící škály převzaty z publikace profesora Nathana Efrona, Eurolens Research, The University of Manchester, UK. Ilustrace Terry R. Tarrant.

 

KOMUNIKUJTE s pacienty

Hovořte se svými pacienty o provedeném hodnocení. A to včetně toho, jakého skóre dosahují na škále fyziologických ukazatelů souvisejících s pohodlím. Pomozte jim porozumět tomu, z jakých důvodů doporučujete dané kontaktní čočky.

Existují dva klíčové způsoby, kterými můžete svým pacientům pomoci zachovat si zdraví a komfort při nošení kontaktních čoček:

Výběr správné čočky

Nalezení vhodných kontaktních čoček může Vašim pacientům pomoci zlepšit komfort při jejich nošení. Když pacienty informujete a seznámíte je se všemi dostupnými možnostmi, budou schopni učinit zodpovědné a správné rozhodnutí.

Kombinace zjišťujících otázek a klinických nástrojů Vám může pomoci zhodnotit dopad současného nošení kontaktních čoček a každodenní péče o ně na fyziologii oka a stanovit, zda by bylo pro pacienta lepší přejít na jiné čočky.

Přečtěte si našich 10 nejlepších tipů pro aplikaci a přechod na nové modely čoček

Správná péče o čočky

Připomeňte pacientům, že si mohou uchovat zářivý a zdravý vzhled svých očí, pokud budou postupovat podle jednoduchých pravidel pro péči o čočky. Ukažte jim video 'Jak nosit a vyměňovat kontaktní čočky' (dostupné na webu acuvue.cz), kde se dozví, jak správně pečovat o své kontaktní čočky.

 

klinická studie o PŘECHODu na nové kontaktní čočky

Pohodlí, které vidíte, s kontaktními čočkami značky ACUVUE®

Zamyslete se, zda by pro vaše pacienty nebylo výhodné začít nosit kontaktní čočky značky ACUVUE® OASYS®. Nedávno byla provedena dvouletá klinická studie, která ukázala, že tyto čočky mohou pomoci zlepšit klíčové faktory související s pohodlím. Studie hodnotila dopad kontaktních čoček ACUVUE® OASYS® na oční tkáň, kdy porovnávala výsledky ve vstupním stavu s výsledky po 24 měsících.1

Studie zahrnovala jak uživatele běžných hydrogelových a silikonhydrogelových kontaktních čoček (kteří přešli ze svých běžných čoček na čočky ACUVUE® OASYS®), tak pacienty, kteří před tím kontaktní čočky nenosili.

Výsledky

Po dvou letech nošení se u uživatelů čoček ACUVUE® OASYS®výrazně zlepšily ukazatele oční fyziologie související s pohodlím. Zobrazené výsledky odrážejí výstupy 42 pravidelných uživatelů měkkých kontaktních čoček, kteří studii dokončili. Snížila se jak incidence, tak závažnost.

Help for patients

Obrázky slouží pouze k ilustračním účelům a neodrážejí hodnotící stupnici použitou ve studii.


1. Guillon M, Maıssa C. Long-term effects of the daily wear of senofilcon A silicone hydrogel contact lenses on corneal and conjunctival tissues. Optometry (2010) 81, 671-679.

Learning feed logo

Související eLearning

  • Vliv jasného světla na naše vidění
  • V tomto kurzu se dozvíte, jaké světlo může ovlivňovat naše vidění a jaká řešení můžeme našim klientům doporučit do různých světelných podmínek.

Klikněte zde pro zobrazení všech kurzů